Obiekt i pokoje

Położenie sanatorium na płaskim terenie sprawia, że poruszanie się w pobliżu budynku nie sprawia problemów nawet osobom z dysfunkcjami narządu ruchu. Dodatkowo na zewnątrz znajduje się podjazd dla niepełnosprawnych. Czteropiętrowy budynek posiada windę oraz płatny parking oddalony o 100m.

Goście mają możliwość korzystania z kijków do Nordic Walking oraz gier karcianych i planszowych. Na terenie obiektu znajduje się kawiarnia.

Sanatorium Zgoda do dyspozycji Gości oddaje 70 miejsc noclegowych w 38 przytulnych pokojach. Początkiem 2019 roku przeprowadzony został remont pokoi. Pokoje stwarzają odpowiednie warunki zarówno do wypoczynku jak i regeneracji sił. Wnętrza utrzymano w ciepłych barwach i estetycznie urządzono. Istnieje możliwość wyboru lokum o różnej wielkości i układzie. W obiekcie znajdują się pokoje 1os z łazienką, 2os z łazienką , 3os z łazienką oraz studia 2+1 ze wspólną łazienką. Część pokoi jest odpowiednio przygotowana na przyjęcie osób niepełnoprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich (3 studia 2+1). Pokoje posiadają oddzielne łóżka, które mogą zostać na życzenie złączone.

Na podstawowe wyposażenie każdego pokoju składają się telewizor z płaskim ekranem, telefon, czajnik elektryczny i ręczniki. Dodatkowo sanatorium oferuje bezpłatny Internet WiFi we wszystkich pomieszczeniach. Większość pokoi posiada dostęp do balkonu. Łazienki wyposażone są w kabinę prysznicową, toaletę i umywalkę. W obiekcie obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Gastronomia

W jadalni serwowane są smaczne posiłki tradycyjnej kuchni polskiej, wykonywane ze świeżych produktów.

Personel zapewnia również dania dla osób ze specjalnymi wymaganiami dietetycznymi. Istnieje możliwość korzystania z diet cukrzycowej, wątrobowej, lekkostrawnej i normalnej.

Dieta bezglutenowa i inne nietypowe diety dostępne są za dopłatą, po uzgodnieniu z dietetykiem przed przyjazdem do sanatorium.

Posiłki odbywają się o regularnych porach, zaś porcje serwowane są do stolików.

 

W przytulnej kawiarni uśmiechnięty personel serwuje aromatyczną kawę, desery, drinki oraz inne produkty.

Wszystkie  ciasta pieczone są na miejscu co daje gwarancję świeżości i domowego smaku.

Organizujemy wieczorki taneczne oraz strefę kibica przy okazji dużych wydarzeń sportowych.

 

Baza zabiegowa

Obiekt posiada własną bazę zabiegową, salę gimnastyczną z elementami siłowni, a także gabinet masażu. W sanatorium stosowana jest komplementarna terapia uzdrowiskowa, polegająca na łączeniu różnych technik leczniczych. Dzięki tej metodzie, zastosowane leczenie ma długofalowe, dobroczynne działanie na organizm. W terapii wykorzystywany jest zarówno nowoczesny sprzęt jak i naturalne bogactwa uzdrowiskowe.

Kuracjusze mogą korzystać z szerokiego wachlarzu zabiegów borowinowych, wodoleczniczych, światłoleczniczych, elektroleczniczych, z inhalacji, gimnastyki indywidualnej i grupowej, a także poddawać się leczniczym masażom manualnym i mechanicznym. Zabiegi lecznicze oraz gimnastyka zlecone uprzednio przez lekarza, odbywają się pod opieką fizjoterapeutów.

Sanatorium Uzdrowiskowe Zgoda prowadzi leczenie osób ze schorzeniami narządu ruchu, narządu wzroku, ze schorzeniami kręgosłupa, ze schorzeniami układu krążenia, układu oddechowego, układu pokarmowego, układu krwiotwórczego, układu moczowo-płciowego, z upośledzeniem umysłowym, z chorobą psychiczną, z mózgowym porażeniem dziecięcym, z chorobami narządów wydzielania wewnętrznego, z chorobami dermatologicznymi, neurologicznymi, reumatycznymi, kobiecymi, z przewlekłym zapaleniem trzustki i wątroby, z cukrzycą, padaczką, alergią, wadami postawy.

Dofinansowania

Sanatorium Uzdrowiskowe “Zgoda” Sp. z o.o. otrzymało wsparcie finansowe od Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) wysokości 394 672,60 złotych.

Pobliskie atrakcje

Pobyt w sanatorium przynosi dwojakie korzyści. Z jednej terapia uzdrowiskowa i rehabilitacja pozytywnie wpływa na poprawę ogólnego stanu zdrowia, sprawności i samopoczucia. Z drugiej zaś strony pobyt w uzdrowisku może stać się atrakcyjną formą wypoczynku, rekreacji i rozrywki.

Krynica-Zdrój o każdej porze roku obfituje w wiele atrakcji turystycznych. Latem warto odkrywać piękno i różnorodność lokalnej przyrody podczas pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek. Grzechem byłoby nie zobaczyć Jaworzyny Krynickiej, ścieżki w koronach drzew z wieżą widokową, Góry Parkowej, tężni solankowej w Parku Słotwińskim, Pijalni Głównej, klimatycznych parków z fontannami i innych atrakcji z długiej listy. Dla spragnionych emocji przygotowano liczne rozrywki jak park linowy, spływy kajakowe i pontonowe, sankostradę, rozgrywki golfowe, lodowisko i inne. W porze zimowej wiele wrażeń dostarczają stacje narciarskie oraz trasy do narciarstwa biegowego. Interesującą propozycją są również psie zaprzęgi, skutery śnieżne czy kuligi. W Krynicy-Zdroju nie można się nudzić!

Atrakcje Krynicy-Zdroju

Poznaj  bogactwo atrakcji Krynicy-Zdroju