Jak dojechać?

Autobus

Dogodnym środkiem transportu są autobusy. Dostępnych jest wiele połączeń pomiędzy Krynicą-Zdrój a innymi miastami. W przypadku braku bezpośredniego autobusu do Krynicy-Zdroju, sugerujemy poszukać połączenia do Krakowa lub do Nowego Sącza. Z tych dwóch miast już bez przesiadek można dojechać do Krynicy-Zdroju. Podróż autobusem można zakończyć na przystanku „Hawana”, wówczas odległość do Sanatorium to tylko około 300 metrów (kierunek Nowy Sącz). Dotarcie z przystanku do sanatorium piechotą zajmuje około 5 minut.
Polecamy ogólnodostępne darmowe wyszukiwarki połączeń autobusowych:
busradar.pl
e-podroznik.pl
busy.info.pl

Kierunek Krynica-Zdrój dostępny jest w ofercie takich przewoźników jak:
FLIXBUS
POLONUS
Szwagropol
Voyager Transport

Pociąg

PKP S.A. również oferuje połączenia pomiędzy Krynicą-Zdrojem a innymi miastami. Podróż pociągiem kończy się na dworcu, skąd odległość do sanatorium wynosi około 2km. Aby dotrzeć z dworca do sanatorium można skorzystać z TAXI, lub z lokalnego busa. Spacer na piechotę zajmie około 20 minut. Osobom wybierającym się do Krynicy-Zdroju pociągiem, sugerujemy sprawdzić dogodne połączenie na stronie internetowej PKP S.A.:
rozklad-pkp.pl

Samochód

Osobom preferującym własny środek transportu rekomendujemy trasę autostradą A4 ze zjazdem w Brzesku, następnie przez Nowy Sącz, Łabową i Krzyżówkę aż do Krynicy-Zdroju. Trasa jest bardzo dogodna dla podróżujących z Krakowa, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Katowic, Częstochowy, Łodzi i dalszych miast. Osobom podróżującym ze wschodniej części Polski jak Lublin, Rzeszów, Zamość, czy Siedlce sugerujemy kierować się autostradą A4 do Gorlic, następnie przez Ropę i Berest aż do Krynicy-Zdroju. Podróżujący z Tarnowa powinni kierować się na Tuchów, przez Stróże, Grybów, Berest aż do Krynicy-Zdroju

Życzymy spokojnej podróży. Do zobaczenia!